Re: Propuneri

Noire wrote:
Thu Jan 07, 2021 8:12 pm
si inca o regula ca si gradul de helper sa nu poata sa voteze pro / contra la cerere. Helper e helper.
Cred ca ar fi mai benefic ca acest lucru sa se aplice cererilor de up.
Spre exemplu, moderatorii actuali (si cei cu grad mai mare) sa decida cine merita up la moderator, nu helperii.

Noire wrote:
Thu Jan 07, 2021 8:12 pm
Yamata wrote:
Thu Jan 07, 2021 1:20 pm
Propun ca motivele "Nu imi inspiri incredere" si "Nu cred ca faci fata" sa nu mai fie luate in calcul ca si motiv de contra la cererile de admin, adica ori zic contra direct ori contra, nu cred ca faci fata e acelasi lucru.
+1, si inca o regula ca si gradul de helper sa nu poata sa voteze pro / contra la cerere. Helper e helper.
Asta cu helperii e cu dus intors, sunt helperi ei dar ma uit la activitatea noastra ca admini mai vechi si la activitatea lor. Majoritatea stau mai mult pe server si stiu uneori mai bine decat noi daca o persoana e ok sau nu.

Propun ca arma de pe mapa nuke sa fie scoasă, este un ak cu, care poți omorâ teroristul. Eu când am întrat pe server era un player în viata iar teroristul i-a dat o capcană și l-a blocat și el l-a omorât cu ak ul și la începutul unei runde a omorât bot ul instant.

ANDY_ wrote:
Sat Feb 27, 2021 9:25 am
Propun ca arma de pe mapa nuke sa fie scoasă, este un ak cu, care poți omorâ teroristul. Eu când am întrat pe server era un player în viata iar teroristul i-a dat o capcană și l-a blocat și el l-a omorât cu ak ul și la începutul unei runde a omorât bot ul instant.
Rezolvat.
Era ceva scris gresit in cfg-ul mapei, in mod normal doar TK-ul poate da dmg teroristilor.

Propun ca, daca dai free(nu dai capcane pentru ca nu este comanda) sa nu poti sa primesti old, adica daca dai free cine se duce la capcane si face free kill are ban/slay pentru ca deja unii termina mapele fiind free si dau old in nesimtire ca sa isi bata joc de tero. Stiu ca fiecare alege ce vrea insa deja unii intrec limita.

untrusted. wrote:
Sun Feb 28, 2021 4:07 pm
Propun ca, daca dai free(nu dai capcane pentru ca nu este comanda) sa nu poti sa primesti old, adica daca dai free cine se duce la capcane si face free kill are ban/slay pentru ca deja unii termina mapele fiind free si dau old in nesimtire ca sa isi bata joc de tero. Stiu ca fiecare alege ce vrea insa deja unii intrec limita.
Este deathrun, nu bhop- free-ul ar trebui folosit cât mai puțin, deci cel puțin eu văd inutilă propunerea și absurdă.

Return to “Discussions”